Przewodnik Pierwszaka

Przewodnik Pierwszaka

Drodzy Rodzice,

W tradycję Naszej Szkoły wpisał się już projekt Wolontariatu klas siódmych pod nazwą Przewodnik Pierwszaka. W tym roku szkolnym rozpoczynamy 23 września. Projekt polega na objęciu opieką Naszych Szkolnych Maluchów przez ich Starszych Kolegów. Bardzo nam zależy na tym, by najmłodsi uczniowie dobrze poczuli się w szkole, by mogli liczyć na zainteresowanie, pomoc i opiekę starszych uczniów. Chcemy też Państwu ułatwić chwile rozstania i dać w ręce Dzieci małą garstkę odpowiedzialności: Dużym za młodszego kolegę, Małym, za swoją sprawczość i samodzielność. Uczniowie klas siódmych będą witać Państwa na parterze Szkoły przy banerze Kiss  Fly i zaprowadzać Dzieci do świetlicy. Tam będzie chwilka na rozmowę, grę, może zabawę. Młodzież będzie odbierać od Państwa ciężkie dziecięce tornistry i pomagać w przeniesieniu ich do klasy. Siódmoklasiści będą zaopatrzeni w rozpoznawalne Logo Przewodnik Pierwszaka, które Maluchy będą jutro wybierały, a w najbliższy piątek Starsi Uczniowie przedstawią się Pierwszoklasistom.
Prosimy wspierać wszystkich uczestników projektu i mocno trzymać kciuki.
Serdecznie Państwa pozdrawiam,

Edyta Kołodziejczyk