Akcja Paczka – Szepetówka 2016

Akcja Paczka – Szepetówka 2016

W Społecznej Szkole Podstawowej nr 5 przez ostatnie dwa tygodnie odbywała się zbiórka produktów żywnościowych dla Polaków mieszkających na Ukrainie.

W ostatni weekend harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej pojechali do miejscowości Szepetówka w obwodzie Chmielnickim, aby tam spotkać się z Polakami.Wieczorem odbyły się też warsztaty plastyczne dla polskich dzieci oraz dla wychowanków Domu Dziecka w Szepetówce. Odwiedziliśmy również polską klasę w szepetowskiej szkole, polską parafię oraz cmentarz Łyczakowski we Lwowie, gdzie spoczywają Orlęta Lwowskie.

Akcja Paczka udała się w tym roku wyjątkowo – udało się nam zapakować 260 paczek, które trafiły do potrzbujących, polskich rodzin.
W czwartek przed wyjazdem pakowaliśmy paczki, których zdjęcia możecie Państwo zobaczyć poniżej.

Pragniemy bardzo podziękować za wszystkie przyniesione produkty żywnościowe, książki i zabawki. Dzięki Państwa hojności na twarzach wielu Polaków zagościł uśmiech! Wiele osób czekało na nas, harcerzy, cały rok, aby podziękować nam i Państwu za dobre serce.

Przekazujemy również najserdeczniejsze pozdrowienia i świąteczne życzenia dla Uczniów, Rodziców i Nauczycieli SSP nr 5 od polskich rodzin w Szepetówce.

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!

harcerki i harcerze z 277 Ursynowskiego Szczepu im. Janka Bytnara “Rudego” wraz z klasą II B