Akcja Paczka – Szepetówka 2016

  • 0

Akcja Paczka – Szepetówka 2016

W Społecznej Szkole Podstawowej nr 5 przez ostatnie dwa tygodnie odbywała się zbiórka produktów żywnościowych dla Polaków mieszkających na Ukrainie.

W ostatni weekend harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej pojechali do miejscowości Szepetówka w obwodzie Chmielnickim, aby tam spotkać się z Polakami.Wieczorem odbyły się też warsztaty plastyczne dla polskich dzieci oraz dla wychowanków Domu Dziecka w Szepetówce. Odwiedziliśmy również polską klasę w szepetowskiej szkole, polską parafię oraz cmentarz Łyczakowski we Lwowie, gdzie spoczywają Orlęta Lwowskie.

Akcja Paczka udała się w tym roku wyjątkowo – udało się nam zapakować 260 paczek, które trafiły do potrzbujących, polskich rodzin.
W czwartek przed wyjazdem pakowaliśmy paczki, których zdjęcia możecie Państwo zobaczyć poniżej.

Pragniemy bardzo podziękować za wszystkie przyniesione produkty żywnościowe, książki i zabawki. Dzięki Państwa hojności na twarzach wielu Polaków zagościł uśmiech! Wiele osób czekało na nas, harcerzy, cały rok, aby podziękować nam i Państwu za dobre serce.

Przekazujemy również najserdeczniejsze pozdrowienia i świąteczne życzenia dla Uczniów, Rodziców i Nauczycieli SSP nr 5 od polskich rodzin w Szepetówce.

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!

harcerki i harcerze z 277 Ursynowskiego Szczepu im. Janka Bytnara „Rudego” wraz z klasą II B

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”429″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”120″ thumbnail_height=”90″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]


Nasze Newsy

Zwierzątko domowe w 4a i 4b

Ślubowanie Klasy 1a

Bierzemy udział w projektach:

Polub Nas!

Szkoła Prowadzona Przez:

Subskrybuj Nasz Biuletyn