Christmas customs and traditions around the world- spotkanie 2G ze studentami ERASMUS

  • 0

Christmas customs and traditions around the world- spotkanie 2G ze studentami ERASMUS

Dnia 18 grudnia naszą klasę odwiedziła grupa studentów Erasmus. Tym razem zaplanowaliśmy wspólnie warsztaty na temat zwyczajów i tradycji świątecznych w różnych krajach świata. Prezentacje rozpoczęliśmy od przedstawienia przez gimnazjalistki – Tosię i Dominikę zwyczajów i potraw polskich, następnie zapoznaliśmy się z podobieństwami i różnicami w obchodzeniu świąt we Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Bułgarii i Wielkiej Brytanii. Sprawdziliśmy też swoją wiedzę w quizie przygotowanych we współpracy z naszymi gośćmi. Na koniec każdy miał okazję spróbować tradycyjnego polskiego barszczu, pierogów, czy makowca oraz zaśpiewać kilka kolęd w języku angielskim.


Bierzemy udział w projektach:

Polub Nas!

Szkoła Prowadzona Przez:

Subskrybuj Nasz Biuletyn