„Co mi w sercu SZTUKA !“

  • 0

„Co mi w sercu SZTUKA !“

„Co mi w sercu SZTUKA !“

 

Zapraszamy na uroczyste otwarcie Wystawy Młodych Twórców z Paryskiej:

  • 11 grudnia 2018, 18.00
  • „Klubokawiarnia Pożyteczna“ –   Nowy Świat 58
  • Szczegóły na stronie: zawisza.szkola.pl

 

Przewrotnie: Jest zima, czekamy na Święta, a w Klubokawiarni „Pożyteczna” wakacyjne klimaty.
W dniu Wernisażu wystawy „Co mi w sercu SZtuka”, 11 grudnia 2018 r, zapraszamy na fantastyczną sztukę „Kocham Bałtyk” wg Zośki Papużanki. W roli głównej, Pani Agnieszka Przepiórska.
Impreza biletowana.

 

 „Kocham Bałtyk” 

 one woman comedy show, bikini zimą i futro w lecie

Wakacje nad Bałtykiem – to znamy wszyscy. Wszyscy narzekamy na ceny, pogodę, a najczęściej na nasze własne cechy, które utrudniają nam spędzenie lata w spokoju. Ale mimo narzekań – znowu jedziemy nad polskie morze, uparcie poszukując powodów do niezadowolenia.

Naszą bohaterkę, złożoną z naszych doświadczeń i obserwacji, rozmów poważnych i niepoważnych, również postanowiłyśmy wysłać na wakacje nad Bałtykiem. To kobieta, która nie musi już niczego udawać. We wspomnieniach przewijają się tematy z młodości, dzieciństwa – ale nie stanowią źródła bólu czy smutku, raczej punkt odniesienia, od którego przyszedł czas się odbić. Nie ma w niej buntu – raczej dojrzałość, która umie mówić o własnych potrzebach i niepokojach.

Fragmenty komiczne przeplatają się z lirycznymi, narzekania – z refleksją, przyziemne; codzienne problemy naszej bohaterki spotykają się z potrzebą poszukiwania czegoś więcej. Dlatego też jesteśmy przekonane, że znacie tą panią bardzo dobrze.

Sprawdźmy, czy znajdzie miejsce, żeby rozbić parawan.

Zośka Papużanka, pisarka nominowana do Nagrody Literackiej NIKE i dwukrotnie do Paszportów „Polityki”/

Agnieszka Przepiórska – Frankiewicz, aktorka związana z Teatrem Polonia oraz kabaretem „Pożar w Burdelu”, nagradzana za monodramy „Tato nie wraca”  i „I będą święta”.

 


Bierzemy udział w projektach:

Polub Nas!

Szkoła Prowadzona Przez:

Subskrybuj Nasz Biuletyn