Czym jest Konstytucja? – czyli spotkanie klas 7 i 2 gimnazjum z profesorem Pawłem Wilińskim

Klasy 7 i 2 gimnazjum pod okiem wybitnego znawcy konstytucji – profesora Pawła Wilińskiego, zagłębiały się w tajniki prawa i próbowały zrozumieć, czym jest konstytucja. W praktycznych warsztatach, podzieleni na grupy, tworzyli własne konstytucje dla swoich wyimaginowanych państw.

Pan profesor analizował słabe i mocne strony zapisanych przez uczniów zbiorów zasad, ucząc w ten sposób młodzież jak rozumieć i interpretować akty prawne, gdzie zapisane są  podstawowe prawa, wolności i obowiązki obywatela. Warsztaty były bardzo cenną lekcją dla wszystkich obecnych.

AP