Czytanie bostońskie w 1 klasie.

Czytanie bostońskie w 1 klasie.

Od 11 marca 2019r rozpoczęliśmy w naszej klasie dzień nie od obowiązku, a od przyjemności – czytania. Codziennie Nauczyciel czyta na głos całej klasie przez 10 minut wybraną książkę. Na ostatniej lekcji z wychowawcą dzieci czytają same po cichu. W czytanie bostońskie zaangażowała się również Pani Dyrektor, która przeczytała uczniom fragment książki pt:,, Puc Bursztyn i goście ”. Sprawiło to dzieciom niebywałą radość. W związku z potrzebą powiększenia klasowej biblioteczki wybraliśmy się do księgarni Eureka po książki. Radości nie było końca. Dzieci bardzo chętnie przeglądały dostępne pozycję i wspólnie podjęły decyzję o zakupie kilku bardzo interesujących pozycji z literatury dziecięcej. W czytanie pierwszakom zaangażowali się również rodzice oraz pracownicy naszej szkoły.