“NIE dla chaosu w szkole”

“NIE dla chaosu w szkole”

Szanowni Państwo,
pragniemy Państwa poinformować, że w związku z planowanymi zmianami w oświacie STO przystąpiło do koalicji „NIE dla chaosu w szkole”. W jej skład weszły następujące organizacje:

– Związek Nauczycielstwa Polskiego,
– Obywatele dla Edukacji,
– Przestrzeń dla Edukacji,
– Stowarzyszenie Rodzice dla Edukacji,
– Krajowe Forum Oświaty Niepublicznej,
– Komitet Obrony Demokracji,
– Społeczny Monitor Edukacji,
– Evidence Institute.

STO przystąpiło do koalicji, ponieważ nie zgadza się ze zmianami proponowanymi przez MEN. Naszym zdaniem doprowadzą one do zaprzepaszczenia osiągnięć polskiej oświaty z ostatnich lat.

STO dało już wyraz swojemu zaniepokojeniu. Resort edukacji zignorował jednak nasz sprzeciw, wyrażony w akcji ” STOp likwidacji gimnazjów”.
Podobnie stało się z akcjami prowadzonymi przez inne organizacje – nie odniosły one zamierzonego skutku, MEN nie zaniechało reform.

Liczymy na to, że obecnie, działając w koalicji, będziemy mieli większą szansę na przekonanie osób kierujących polską oświatą, że zaproponowane kierunki zmian nie są właściwe.

Chcemy, by NASZE STANOWISKO BYŁO SŁYSZALNE – nie tylko w mediach, ale także w przestrzeni publicznej. Dlatego zachęcamy środowiska STO w całym kraju do wyrażenia swojego sprzeciwu wobec planów MEN. Doskonałą ku temu okazją może być dzień 1 września, kiedy oczy całej Polski są zwrócone na polską oświatę.

Do niniejszego pisma dołączony został PLIK Z ULOTKĄ PROMUJĄCĄ STANOWISKO CZŁONKÓW KOALICJi. Dystrybucja wydrukowanej ulotki w środowiskach STO, w bezpośrednim sąsiedztwie szkół, znacznie ułatwi popularyzację postulatów i argumentacji koalicji.

Będziemy wdzięczni za poinformowanie o chęci podjęcia takich działań i ich szczegółach (miejsce, godzina wydarzenia) Biura prasowego STO:
biuroprasowe@sto.org.pl. Zapewniamy nasze wsparcie w INFORMOWANIU MEDIÓW W POSZCZEGÓLNYCH MIASTACh o proteście podejmowanym przez środowiska STO
1 września.

TEGO DNIA O GODZ. 16:00 przedstawiciele STO wezmą także udział w ważnym wydarzeniu – proteście koalicji pod MEN. Każdego przedstawiciela naszego środowiska zachęcamy do udziału i wsparcia członków zarządu STO. Także w tym wypadku zachęcamy do potwierdzania chęci udziału mailem wysłanym na adres biuroprasowe@sto.org.pl i przekazywania danych kontaktowych, dzięki czemu będziemy mogli Państwu przekazywać informacje o ewentualnych zmianach.

Zachęcam do podjęcia działań na szczeblu lokalnym i wsparcia STO na szczeblu centralnym. Pokażmy, że wspólnie stanowimy istotną siłę, która zasługuje na szacunek i partnerskie podejście rządzących.

Z wyrazami szacunku,
Zygmunt Puchalski