“Droga do Niepodległości”- gra terenowa. Klasa 5 i 6

“Droga do Niepodległości”- gra terenowa. Klasa 5 i 6

18 listopada, zgodnie z tradycją, odbyła się gra terenowa “Droga do Niepodległości” w jednym z najładniejszych parków Warszawy – Łazienkach.

Łazienki odegrały ważną rolę podczas Nocy Listopadowej 1830r. Ten okres historii został odtworzony w grze przygotowanej przez uczniów klasy VI, którzy z pasją tłumaczyli młodszym kolegom z V klasy zdarzenia historyczne, które doprowadziły Polskę do niepodległości.

Gra zakończyła się przy Pałacu na Wodzie.

Park jak zwykle zachwycał swoim pięknem, ale uczniowie pogrążeni w historii, nie mieli czasu podziwiać jego uroku. Choć jego “mieszkańcy” nie omieszkali się przypominać.