Dzień Języków Obcych i Różnych Kultur

  • 0

Dzień Języków Obcych i Różnych Kultur

Już kolejny rok z rzędu świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych i Różnych Kultur. Każda klasa z pomocą nauczycieli i rodziców przygotowała piękne dekoracje klas, prezentacje, smakowite przekąski i dania z 11 krajów świata. W tym roku mieliśmy okazję powędrować z klasami pierwszymi do odległej Australii, z klasą drugą ,udekorowaną w klonowe liście, do Kanady. Klasa trzecia zabrała nas w niezwykłą podróż na Maltę i poczęstowała smakowitymi ciasteczkami w kształcie morskich stworzeń. Z elegancką klasą czwartą udaliśmy się do Francji. Z klasami piątymi przemieściliśmy się na kontynent amerykański zwiedzając Urugwaj i Kolumbię. Klasa 6a reprezentowała Wielką Brytanię i opowiedziała o brytyjskiej kulturze , 6 b dostarczyła nam dawki informacji o trzyjęzycznej Belgii. W klasie 7 a dowiedzieliśmy się na temat sztandarowych marek, produktów i zabytków z Niemiec. Klasa 7 b przygotowała informacje o Stanach Zjednoczonych, gdzie oczywiście nie obyło się bez burgerów 🙂 Klasa 8 poczęstowała nas tradycyjną jerbą mate i w barwny sposób opowiedziała o Argentynie. Wszyscy się świetnie uczyli i bawili, a pyszne dania i przekąski umilały nasze spotkania w klasach.

Czekamy na rozstrzygnięcie quizu o różnych krajach 🙂


Przekaż 1 Procent!

Bierzemy udział w projektach:

Szkoła Prowadzona Przez:

Subskrybuj Nasz Biuletyn