Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły jak co roku przybyli na zajęcia w towarzystwie swoich ulubionych pluszowych zabawek.

Na pierwszych lekcjach odbyło się wspólne spotkanie, podczas którego poznaliśmy genezę święta, przypomnieliśmy sławne misie znane dzieciom z książek i filmów. Recytowaliśmy misiowe wierszyki oraz odśpiewaliśmy piosenki, podczas których nasze pluszaki miały okazję pląsać wesoło. Nie zabrakło również zabawy w starego niedźwiedzia, którego baliśmy się obudzić.  Obejrzeliśmy z zainteresowaniem  prezentację dotyczącą życia niedźwiedzia brunatnego, która przybliżyła nam zwyczaje tego pięknego, wcale nie milusiego zwierzęcia.
Nie obyło się, oczywiście, bez miodkowego poczęstunku oraz misiowych zabaw plastycznych.

Misie towarzyszyły dzieciom podczas wszystkich lekcji, a niektóre z nich postanowiły zostać w klasie na kolejne dni. Nic dziwnego, przecież: „dzieci lubią misie, misie lubią dzieci…”