INSTYTUT NIEWIDOMYCH- LABORATORIUM CIEMNOŚCI + NIESPODZIANKA WALENTYNKOWA DLA KLASY 7 I 5B

Dziś klasa 7 i 5b wybrała się na warsztaty do Instytutu Niewidomych na lekcję pt: “Laboratorium ciemności”.

Lekcja prowadzona była przez osoby niewidome i niedowidzące. Nauczyli dzieci jak pomagać niewidomym na ulicach. Przybliżyli problemy jakie ma osoba niewidząca w naszym świecie i pokazali jak czuje się niewidomy w dużej przestrzeni.

Dzieci miały możliwość spróbować poruszać się z laską, mając zasłonięte oczy. Ale nie tylko.

Zostały zapoznane z materiałami edukacyjnymi do nauki alfabetu Braille’a, narzędziami i wynalazkami techniki, które pomagają w funkcjonowaniu osobom niewidomym, a także mogły same poczuć jak być osobą niewidzącą i jak ważne są zmysły w poznaniu otaczającej nas rzeczywistości.

Prowadzący zapoznali nas również z formami zabaw, w tym grę w piłkę w zupełnej ciemności.

Było to niecodzienne doświadczenie, uczące pokory, tolerancji. Przypominające z jednej strony, że jesteśmy szczęściarzami móc widzieć, a z drugiej jak niesamowici są ludzie inni od nas i o ile więcej muszą się od nas nauczyć. To wzbudziło ogromny szacunek, a nawet zafascynowanie.

Po lekcji w Instytucie WALENTYNKOWYM BUSEM ruszyliśmy w stronę Krakowskie Przedmieścia. Każdy uczeń otrzymał w drodze serduszkowego lizaka 🙂

Na Krakowskim Przedmieściu dzieci dowiedziały się o wcześniej zaplanowanej niespodziance przez wychowawców i rodziców: O WALENTYNKOWYM OBIEDZIE WE WŁOSKIEJ RESTAURACJI “GIOVANNI RUBINO”.

Każdy mógł zjeść to na co ma ochotę. Ale zanim zamówił, dostał kilka wskazówek jak zachowywać się w restauracji i więcej na temat savoir vivre.

Drodzy UCZNIOWIE KLASY 7 I 5B. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO.

Myślimy, że to czego się dziś nauczyliśmy to, to, że samotność i brak wsparcia to najbardziej przerażające rzeczy, które mogą nas spotkać.. A jeśli ktoś o nas pomyśli lub zaskoczy normalnym jest pokazywać swój zachwyt, cieszyć się chwilą, dając w zamian uśmiech na twarzy:)

ZAPRASZAMY DO GALERII