KARTA ROWEROWA – dla klasy VI i Gimnazjum – 15.06

KARTA ROWEROWA – dla klasy VI i Gimnazjum – 15.06

Drodzy uczniowie,

zgodnie z programem nauczania “Techniki” w VI klasie omówiliście już przepisy kodeksu ruchu drogowego, niezbędne dla rowerzystów poruszających się po ulicach.

Dlatego też dajmy wam możliwość podejścia do egzaminu teoretycznego oraz sprawnościowego na Kartę Rowerową (Gimnazjalistów, którzy nie mieli dotychczas możliwości zrobienia Karty Rowerowej, równie mocno zachęcamy).

Koszt egzaminu w całości pokrywa szkoła. Za co bardzo dziękujemy.

Egzamin odbędzie się 15.06 b.r.

Tego dnia należy przyjechać do szkoły rowerem (chyba,że pożyczacie od kolegi/koleżanki). Parkować należy  na małej sali korekcyjnej, która będzie dla was tego dnia udostępniona.

Egzamin teoretyczny odbędzie się w szkole. Zostanie on przygotowany przez p.Pawła Piskorza i zatwierdzony przez funkcjonariusza Policji

Egzamin praktyczny natomiast odbędzie się podczas lekcji wychowania fizycznego, pod okiem emerytowanego funkcjonariusza Policji, uprawnionego do przeprowadzenia egzaminu i zatwierdzenia wydania Karty Rowerowej.

Karta Rowerowa:

• pozwala na poruszanie się drogami przed ukończeniem 18 roku życia (bez konsekwencji otrzymania pouczenia bądź mandatu)
  • pozwala na prowadzenie pojazdów zaprzęgowych
  • jest potwierdzeniem znajomości przepisów drogowych i zasad bezpieczeństwa na drodze (a idzie za tym dbanie o wasze zdrowie i życie)
  • może już niedługo stać się obowiązkowym dokumentem kierowców pojazdów jednośladowych

Gimnazjaliści, którzy chcieliby dołączyć i zrobić patent proszę o zgłaszanie się do nauczycieli wychowania fizycznego, wychowawców, do sekretariatu, bądź na e-mail: a.czyzewska@zawisza.szkola.pl , m.sienko@zawisza.szkola.pl lub p.wieckowski@zawisza.szkola.pl

Powodzenia!!