Karta Rowerowa

Informacja dotyczy Uczniów, którzy osiągnęli 80% i więcej z egzaminu teoretycznego:

Egzamin praktyczny na kartę rowerową odbędzie się:

– dla klas 5-7: 21.06.2023r podczas zajęć wychowania fizycznego

– dla klas 4 i 8: 15.06.2023r również podczas wychowania fizycznego klas 4 (15:00-16:30)

Aby podejść do zaliczenia należy posiadać w dniu egzaminu:

– własny rower,

– kask – obowiązkowo

Umiejętności, które należy pokazać podczas zaliczenia:

– umiejętność jazdy wolnej i szybkiej na rowerze,

– pokonanie toru ze skrętami wskazując kierunek skrętu,

– podjazd pod krawężnik oraz zjazd z krawężnika,

– jazda po nierównej nawierzchni,

– ruszanie i hamowanie,

– utrzymanie równowagi,

– znajomość przepisów ruchu drogowego.

Drodzy Uczniowie,

w naszej szkole odbędzie się egzamin na KARTĘ ROWEROWĄ. Egzamin będzie składał się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej.

Jeśli będą chętni uczniowie z klas 7-8, to proszę o zgłoszenie się do nauczyciela techniki, w dniu 5 czerwca 2023r. na 9 lekcji do sali klasy 6a – tym czasie odbędzie się egzamin teoretyczny.

Uczniowie klas 4-6 będą mieli możliwość zdania egzaminu na lekcjach techniki również 5 czerwca 2023r.

***Część druga praktyczna odbędzie się w dniach 12 – 16 czerwca 2023r. i zostanie przeprowadzony przez panią wicedyrektor Agnieszkę Sęk

Pod tym linkiem

znajdziecie materiał, który pomoże Wam powtórzyć wiadomości potrzebne do wykonania testu. Zachęcam do zajrzenia pod “kafelek” TESTY