Klasa 3 w piekarni

  • 0

Klasa 3 w piekarni

Trzecioklasiści w ramach poznawania ciekawych zawodów odwiedzili niewielką, gościnną piekarnię Santa Tereza, gdzie dzięki uprzejmości pani właścicielki mogli poznać proces wypieku chleba. Porównywali różne rodzaje mąki, sprawdzali, czym jest zakwas, studiowali receptury i przyglądali się pięknie wypieczonym, aromatycznym bochnom. Podglądali rosnące i rumieniące się w gorącym piecu apetycznie wyglądające drożdżówki z malinami, których nieziemski smak mogli sprawdzić pod koniec spotkania. Pod bacznym okiem pani mistrzyni samodzielnie wykonywali rogale, precle i bajgle , które po upieczeniu dotarły do szkoły. Tam dzieci podzieliły się nimi ze swoimi koleżankami i kolegami z młodszych klas.

To była bardzo interesująca, pouczająca i przepyszna, zarazem wycieczka.

 


Bierzemy udział w projektach:

Polub Nas!

Szkoła Prowadzona Przez:

Subskrybuj Nasz Biuletyn