klasa 8a i 3G na wystawie BODY WORLD

klasa 8a i 3G na wystawie BODY WORLD

Klasa 8a i 3G miała przyjemność zwiedzić światowej sławy wystawę Body World w Pałacu Kultury i Nauki.

Była to niecodzienna lekcja biologii Ta imponująca wystawa ma niezwykle edukacyjny charakter przedstawiając etapy cyklu życia człowieka. Młodzież miała możliwość poznać zmiany, jakie zachodzą w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia.

Wystawa prezentuje autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne, pozwala odkryć tajemnice i skomplikowane zagadki ludzkiego organizmu. Wszystkie eksponaty, które znajdują się na wystawie, a jest ich ponad 150 są prawdziwe. Ciała pochodzą od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu. W instytucie tym prowadzony jest specjalny program dawców ciał na potrzeby plastynacji.

Wystawa motywuje do zdrowego trybu życia i uświadamia, jak bardzo nasze ciało jest kruche i jak mocno trzeba o nie dbać.

zapraszamy do galerii