„Kraków jest jak pryzmat przez który pięknieje ojczyzna” – dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze. Wyjazd naukowy klasy 5B – Kraków maj 2019. Dzień 1 i 2

  • 0

„Kraków jest jak pryzmat przez który pięknieje ojczyzna” – dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze. Wyjazd naukowy klasy 5B – Kraków maj 2019. Dzień 1 i 2

To już drugi wyjazd naukowy klasy 5b do Krakowa. Tym razem zajmujemy się geografią i historią sztuki. Kraków i jego okolice obfitują w miejsca, w których można zaobserwować liczne zjawiska krasowe, co jest jednym z programowych zagadnień klasy 5. Przedmiotem naszych prac była klasyfikacja tych zjawisk, a także badanie kwasowości gleby za pomocą specjalnych przyrządów. Działania te prowadziliśmy na Zakrzówku, w okolicach dawnego kamieniołomu.

W mieście takim jak Kraków, które jest żywym przykładem każdego czasu w historii sztuki – wybraliśmy, tym razem, okres przechodzenia gotyku w renesans. Nasze studia porównawcze rozpoczęliśmy od zwiedzania Bazyliki Mariackiej gdzie późnogotycki ołtarz Wita Stwosza o już renesansowych cechach, przywitał nas nie w pełni widoczny ze względu na renowację. Jutro wizyta na Wawelu i zwiedzanie podziemi Rynku.

Wieczorne zajęcia 🙂
Lekcja historii w Collegium Maius
Collegium Maius
Zakrzówek Kamieniołom
Mierzenie kwasowości gleby roztworem Helliga

Przekaż 1 Procent!

Bierzemy udział w projektach:

Szkoła Prowadzona Przez:

Subskrybuj Nasz Biuletyn