Lekcja odpowiedzialności

Lekcja odpowiedzialności

W czwartek 18 października obie klasy piąte wybrały się z wizytą do schroniska dla zwierząt przy ulicy Paluch 2. Dlaczego  tam? Ponieważ  właśnie w tym miejscu słowo odpowiedzialność za czyjeś zdrowie i życie nabiera głębszego znaczenia.  Wystarczyły dwie godziny, aby uczniowie przekonali się, jak ważne jest, by w pełni świadomie zdecydować się na opiekę nad zwierzęciem. W dniu, w którym odwiedziliśmy schronisko, pod opieką wolontariuszy było 681 psów i 82 koty. To wspaniałe  czworonogi, z których każdy z utęsknieniem czeka na kogoś, kto go pokocha i da mu nowy dom. Wizyta w schronisku pokazała nam, co  tak naprawdę oznacza odpowiedzialność. Dla uczniów klas piątych słowo to nie jest już tylko pustym pojęciem ze słownika języka polskiego.

Zajęcia odbyły się w ramach programu wartości, który w tym roku szkolnym realizuje nasza szkoła.