Listy do Seniorów

Listy do Seniorów

W tym tygodniu w naszej szkole odbywa się niecodzienna akcja pt. Listy do Seniorów.
Samotność, poczucie odizolowania są mocno przez nas wszystkich odczuwane, szczególnie podczas ostatnich miesięcy.
Pomyśleliśmy o seniorach, którzy często są odcięci od swoich bliskich i dotkliwie odczuwają brak kontaktu.
Połączyliśmy dwa święta, które zaistniały w kalendarzu szkolnym: Święto pisania listów i Święto Seniorów. Tak wymyśliliśmy akcję pisania listów do Seniorów.
Podczas tego tygodnia wszyscy uczniowie naszej szkoły są proszeni o napisanie krótkiego listu, pozdrowień, czy zrobienie rysunku dla konkretnej osoby z Domu opieki im. Matysiaków w Warszawie.
98 imion i mamy nadzieję, tyle samo pozdrowień !!!
Dzieci z klas 1-3 tworzą rysunki, czy krótkie teksty pod okiem swoich wychowawczyń.
Klasy 4-8 w ramach Wolontariatu szkolnego będą pisać listy pod opieką Wolontariuszek z klasy 8a.
Prosimy o zgłaszanie się chętnych. Jutro, po lekcjach, od godz. 15.30 piszemy listy.
Prosimy Państwa o zachęcenie młodzieży do udziału w tej akcji.

Pozdrawiam,
Edyta Kołodziejczyk