Majówka i majowe święta

  • 0

Majówka i majowe święta

Święto Pracy,  Święto Flagi, Święto Konstytucji 3 Maja

Początek maja to świetna okazja nie tylko do wypoczynku, ale również do radosnego świętowania. Majowe święta jednoczą Polaków wokół symboli narodowych. Wszystkie urzędy, budynki użyteczności  publicznej, autobusy  i większość domów udekorowane są biało-czerwonymi flagami.  W dzień Konstytucji 3 Maja ludzie przypinają sobie kokardy narodowe. Kokarda narodowa jest kolistą rozetką złożoną z dwóch okręgów białego centralnego oraz większego czerwonego.  Kokarda odwzorowuje godło: białego orła na czerwonym polu.  Jest narodowym i patriotycznym symbolem Polaków. Ważne, aby kokarda znalazła się po naszej lewej stronie, czyli stronie naszego serca. W świetlicy nauczyliśmy się jak ją wykonać, powstały nawet dwa wzory. Ponadto uczniowie klasy pierwszej pokolorowali pięknie Godło Polski. Wszyscy bardzo się starali.  Najwięcej czasu swojej pracy poświęcił Maciek 🙂 , co widać na naszym zdjęciu, gratulujemy 🙂

 


Bierzemy udział w projektach:

Polub Nas!

Szkoła Prowadzona Przez:

Subskrybuj Nasz Biuletyn