Minecraft

Zajęcia pozalekcyjne z podstaw programowania w świecie gry Minecraft.

Zapraszamy na semestralne kursy (październik-styczeń) w świecie uwielbianej przez dzieci gry. Program spotkań został opracowany przez eksperta metodycznego Microsoft dla edukacji i wykorzystuje potencjał Minecraft do kształtowania kompetencji cyfrowych u najmłodszych. Gramy na specjalnych mapach edukacyjnych w trybie pokojowym (wyłączone elementy negatywnej interakcji). Zajęcia przewidują także część offline (praca z podręcznikiem, zadania zespołowe).

Koszt udziału w zajęciach dla uczniów szkoły – 28 zł/godzina lekcyjna – 670 zł/kurs. Zajęcia prowadzi 2 trenerów (łączymy kompetencje pedagogiczne i programistyczne) dla grup do 10 uczestników. Nasze programy:

MINECRAFT: misja matematyka – dla początkujących graczy (Klasy 1-3)

Będziemy uczyć się wykonywać działania matematyczne podczas craftowania, obliczać pola powierzchni budowanych domów, rozpoznawać rodzaje brył, a przede wszystkim rozgrzewać nasze zdolności do logicznego i algorytmicznego myślenia aby móc w przyszłości rozpocząć przygodę z programowaniem.

Szczegółowy program (12 spotkań x 1,5 godziny = 24 godziny lekcyjne) pod tym linkiem.

Zajecia we wtorki na 8 i 9 lekcji czyli od 15.10 w sali informatycznej

Zapisy u organizatora: http://mindcloud.pl/matematyka/

MINECRAFT: misja programowanie – dla Klas IV – VI

Wprowadzenie do programowania przy pomocy obrazkowego kodu LUA. Podczas kosmicznej misji w Minecraft zaprogramujemy roboty, które pomogą nam zrozumieć czym są warunki, pętle, zmienne. Nasi cyfrowi pomocnicy będą dla nas wykopywać diamenty, budować domy, a nawet zbierać zboże i walczyć z potworami!

Zajęcia w poniedziałki na 8 i 9 lekcji czyli od 15.10 w sali informatycznej

Zapisy u organizatora: http://mindcloud.pl/programowanie/

Zajęcia mają charakter edukacyjny. Istnieje możliwość wgrania dodatków edukacyjnych na komputery uczestników po zakończeniu cyklu zajęć (wymagana oryginalna licencja Minecraft). Minecraft, jak każda gra komputerowa jest bezpieczna pod warunkiem pełnej kontroli rodzica lub opiekuna – zalecamy ustalenie z dzieckiem jasnych zasad korzystania z gry w domu (ograniczony czas rozgrywki, monitorowanie przebiegu zabawy na serwerach zewnętrznych). Nasi trenerzy służą także informacją i poradami dot. edukacyjnego wykorzystania Minecraft:

Szczegóły na www.mindcloud.pl