Nasi uczniowie w Redakcji Mazowieckiej Dziecięcej Gazety Filozoficznej FILOZOFIK.

  • 0

Nasi uczniowie w Redakcji Mazowieckiej Dziecięcej Gazety Filozoficznej FILOZOFIK.

W dniu 5.02 przedstawiciele naszej szkolnej społeczności: Jurek Robiński z kl. 8, Antonia Napora z kl. 4 i Helena Mikulewicz z kl. 2, wzięli udział w pracach redakcyjnych Mazowieckiej Dziecięcej Gazety Filozoficznej FILOZOFIK. Materiały z naszej szkoły powstały na lekcjach etyki i i częściowo na lekcjach plastyki. Aktualnie przygotowywany numer ma temat Ziemia – Świat. Uczniowie z 6. mazowieckich szkół pracowali w trzech redakcjach, redakcji klas 1-3, 4 – 5, 6 – 8. Członkowie redakcji, metodą głosowania, wybrali rysunki, a następnie przedstawili teksty powstałe w szkołach i również zdecydowali, które z nich są najciekawsze i znajdą się w gazecie. Odbyły się też dyskusje. Np. w najstarszej redakcji klas 6 – 8 dyskutowano na temat zdania Leonarda da Vinci „Człowiek jest modelem świata”. Stanowiska prezentowane w sporze będziecie mogli poznać kiedy ukaże się numer. Warto jeszcze powiedzieć, że jak zwykle gościnnie, całą redakcję przyjęła Szkoła Podstawowa nr 16 STO z Warszawy. Z podziękowaniami za zaangażowanie naszym redaktorom, 
opiekun projektu – Bernadeta Obrębowska.


Przekaż 1 Procent!

Bierzemy udział w projektach:

Szkoła Prowadzona Przez:

Subskrybuj Nasz Biuletyn