Oswajamy niepełnosprawność

Oswajamy niepełnosprawność

W poniedziałek w naszej klasie odbyły się warsztaty na temat niepełnosprawności. Dzieci bardzo aktywnie brały w nich udział, oglądały film pokazujący jak dzieci z niepełnosprawnością intelektualną spostrzegają i odbierają świat. Miały też możliwość malowania ustami, nogami, wejścia w świat osób niewidomych i niesłyszących.
We wtorek oglądaliśmy spektakl przygotowany przez dzieci z niepełnosprawnością intelektualną z Teatru Iskierka działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Piasecznie.
Wszyscy byliśmy pod dużym wyrażeniem. Mogliśmy poznać inny sposób porozumiewania się  za pomocą gestów i symboli graficznych-  Makaton. Po przedstawieniu mogliśmy zadać pytania aktorom. Spektakl został dobrze przyjęty przez dzieci.
Klasa 2a wykazała się dużą dojrzałością.