Planeta Robotów

Planeta Robotów daje możliwość rozwijania umiejętności XXI wieku w obszernym i niezwykle ciekawym świecie robotyki. Uczestnicy podczas warsztatów muszą zmierzyć się z budową robota, który ma rozwiązać konkretne zadanie. Do jego rozwiązania otrzymują niezbędne elementy, jednak sposób w jaki ich użyją zależy już tylko od nich. Każdy dwuosobowy zespół buduje robota, decyduje jakie części i czujniki zapewnią mu sukces oraz jak ostatecznie będzie wyglądać ich maszyna. Budowa to jedynie początek przed emocjami towarzyszącymi programowaniu! To właśnie wtedy okaże się czy stworzona konstrukcja się sprawdzi. Kiedy po wielu próbach i testach robot jest gotowy, można przystąpić do wykonania zadania i konfrontacji z innymi zespołami. Zaciętej rywalizacji towarzyszy euforia, wielkie emocje, a na koniec satysfakcja z osiągniętego sukcesu. Po ukończeniu naszych zajęć uczestnicy wiedzą jakie możliwości stwarza przed nimi poznanie nowych technologii i postawienie pierwszych kroków w świecie robotyki. Wiedzą w jaki sposób konstruuje się programy sterujące robotami, co daje solidne podstawy do zgłębiania wiedzy w tym temacie.

Zajęcia rozwijają kreatywność i analityczne myślenie. Uczą współpracy i są świetną zabawą

Zajęcia będą się odbywały na terenie szkoły, raz w tygodniu w blokach dwugodzinnych.

Zajęcia prowadzą trenerzy z najkreatywniejszego klubu LEGO  Robotyki w Polsce!

Poniżej przedstawiamy proponowane terminy zajęć:

• Poniedziałki 8,9 lekcja (od 15.10) dla kl IV-VI .
  • Piątki 8,9 lekcja (od 15.10) dla kl I-III

Koszt zajęć 12 zł za 1 godzinę lekcyjną. (24 zł za zajęcia).