Próbny alarm p.poż

Próbny alarm p.poż

W trosce o poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczniów, został dziś przeprowadzony w naszej szkole próbny alarm przeciwpożarowy. Miał on na celu praktyczne przećwiczenie  zasad postępowania w razie zagrożenia pożarowego na terenie szkoły.
Sygnał do ewakuacji dał alarmowy dzwonek szkolny. Uczniowie i Nauczyciele, zachowując środki bezpieczeństwa, opuścili budynek szkoły, zbierając się w miejscu zbiórki, którym jest boisko szkolne. Przeprowadzony alarm był sprawdzianem umiejętności nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli.
Próbny alarm był poprzedzony przypomnieniem zasad ewakuacji na lekcjach z wychowawcami w poprzednim tygodniu. Wnioski z przebiegu ewakuacji posłużą nam do poprawy bezpieczeństwa w naszej szkole.
Po zakończeniu alarmu zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć, a cała społeczność szkolna udała się ponownie na lekcje. Cieszymy się, że była to akcja improwizowana i wszyscy się uratowali 🙂