Projekt „Moja Wisła”

Projekt „Moja Wisła”

Królowa polskich rzek była tematem piątkowego spotkania uczniów klas 1-3 w związku z podsumowaniem projektu „Moja Wisła”. Klasy trzecie zaprezentowały zdobyte w Roku Wisły wiadomości o rzece i miastach nad nią leżących. Spotkanie było także okazją do zdobywania nowych informacji, poznawania ciekawostek, ożywionych dyskusji.
Nie zabrakło miejsca na działania artystyczne m.in. wysłuchanie opowiedzianej przez drugoklasistów „Legendy o powstaniu Wisły”, której towarzyszył pokaz interesujących slajdów, oglądanie galerii wiślanych ryb przygotowanej przez pierwszaki, wspólne odśpiewanie piosenki ”Płynie Wisła, płynie…”, odtańczenie krakowiaka.
Spotkanie zakończyło podsumowanie konkursu fotograficznego „Moja Wisła”, w którym nagrodzono 7 autorów bardzo interesujących prac. Laureaci otrzymali, oprócz serdecznych gratulacji i oklasków, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Wprawdzie Rok Wisły dobiega końca, ale nasze rozbudzone zainteresowanie problematyką wiślaną z pewnością zaowocuje jeszcze wieloma klasowymi przedsięwzięciami.