Przedegzaminacyjne spotkanie z Wolontariuszami.

  • 0

Przedegzaminacyjne spotkanie z Wolontariuszami.

Pod koniec marca Wolontariusze z projektu „Wiatr w Żagle” spotkali się z Panią Anną Andrzejewską, pierwszą w Polsce nauczycielką Treningu Pozytywnej Neuroplastyczności wg Ricka Hansona, coachem  i Trenerką  rozwoju osobistego.  Podczas spotkania młodzi ludzie dowiedzieli się o tym jak duży wpływ mają na swoje myślenie. Zrozumieli również to, że warto skupiać się na pozytywach w swoim życiu. 

„Można zaryzykować stwierdzeniem, że natura zaprogramowała nas do negatywnego myślenia. Kiedyś w buszu czy dżungli zbytni optymista nie miał szansy na długie życie. Trzeba było szukać zagrożenia za każdym krzakiem i drzewem, aby przetrwać. Nasz mózg nie zmienił się tak bardzo w ciągu ostatnich kilkunastu tysięcy lat.  Negatywne myśli mają na celu ochronić nas i przekonywać, żeby najpierw zakładać i przygotowywać się na najgorsze, ponieważ dzięki temu można przetrwać. Nasz mózg będzie szukał zagrożeń wszędzie, a efektem tych poszukiwań mogą być negatywne myśli”. Dlatego też myślenia pozytywnego trzeba się nauczyć. Doświadczając dobrych, pozytywnych momentów należy ich w życiu „pilnować”, skupiać się na nich i wielorazowo powtarzać.  Mózg, ucząc się jest plastyczny. Zapamiętuje powtarzające się  bodźce  i uczy się pozytywnej reakcji.

Pisząc o tym wszystkim chciałabym przekazać Wolontariuszom i wszystkim naszym Uczniom zdającym egzaminy, by myśleli pozytywnie i wierzyli we własne siły.

Powodzenia.

Zachęcam do obejrzenia wykładu Pani Anny Andrzejewskiej  na temat Treningu Pozytywnej Neuroplastyczności wg Ricka Hansona. (Wszechnica FWW)


Bierzemy udział w projektach:

Polub Nas!

Szkoła Prowadzona Przez:

Subskrybuj Nasz Biuletyn