Specjaliści

Jak przebiega konsultacja psychologiczna?

Konsultacja psychologiczna to spotkanie z wykwalifikowanym specjalistą, trwające 60 min. Polega ono na omówieniu trudności oraz bieżącej sytuacji problemowej, w której znalazło się Dziecko i/lub Rodzic, jak również wypracowaniu strategii radzenia sobie z zaistniałą sytuacją trudną.

pochodylaAbsolwentka Psychologii Klinicznej w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie, kursu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, 4-letniego  szkolenia psychoterapeutycznego w Studium Terapii Rodzin (STR) przy Stowarzyszeniu OPTA w podejściu psychodynamicznym i systemowym. Ukończyła kursu terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży w CBT.  Od września studentka studiów podyplomowych z Edukacji Wczesnoszkolnej z elementami terapii pedagogicznej .  Odbyła liczne staże i szkolenia w Centrum Terapii Sotis,  Ośrodku Zdrowia Psychicznego i Problemów Rodzinnych Synapsis, Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia oraz w Akademickie Centrum Psychoterapii SWPS.
Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, gabinecie psychologicznym oraz na stałe współpracując z licznymi przedszkolami i żłobkami na terenie Warszawy.
Obecnie pracuje w szkole, przedszkolu oraz poradni.
GODZINY PRACY PSYCHOLOGA SZKOLNEGO:

Poniedziałek                  9:00 – 15:30

Wtorek                        13:30 – 15:30

Środa                              9:00 – 15:30

Czwartek                        9:00 – 15:30

Piątek                             9:00 – 13:30

Bardzo proszę o wcześniejszy kontakt mailowy w celu umówienia spotkania indywidualnego: m.pochodyla@zawisza.szkola.pl

Pedagog – terapeuta

koloTerapia pedagogiczna to praca z uczniami mającymi kłopoty z dysleksją, dysgrafią, dziecięcą matematyką.
Są to indywidualne zajęcia z młodym człowiekiem, mające na celu wspomaganie jego rozwoju. Akceptacja, docieranie do najlepszych stron dziecka, budowanie pewności siebie, samoakceptacji, to główne aspekty tych zajęć jak i, oczywiście, praca nad trudnościami w pisaniu, czytaniu, dbałością o jakość pisma i o to, by było jak najmniej błędów ortograficznych.

Uczestnictwo w zajęciach jest ustalane na podstawie Opinii z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

GODZINY PRACY PEDAGOGA  – TERAPEUTY:

Poniedziałek                         13:30 – 16:00

Wtorek                                   8:30 – 14:30

Środa                                      8:30 – 16:45

Czwartek                               10:20 – 15:05

Piątek                                     7:45 – 10:05

Bardzo proszę o wcześniejszy kontakt mailowy w celu umówienia spotkania indywidualnego: e.kolodziejczyk@zawisza.szkola.pl

Pliki do pobrania:

Logopeda – Katarzyna Filipowska-Czajkak.filipowska@zawisza.szkola.pl