SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Przewodniczący samorządu szkolnego Krzysztof Galla

1. Vice – przewodniczącym  Jurek Robiński,    2.  Vice – przewodniczącym Iga Śliwińska

Samorząd rozpoczął pracę pełną parą i do początku listopada przeprowadził już dwie akcje:

1. zbiórkę rzeczy i karmy dla schronisk dla zwierząt,
  2. konkurs z nagrodami na najpiękniejszą dynię, który był związany z obchodami Halloween.

Obydwie akcje zostały przeprowadzone z powodzeniem (informacje na ten temat znajdziecie na stronie).

W planach samorządu znalazły się m. in. następujące działania;

1. podziękowania dla uczniów pracujących w zeszłorocznym składzie samorządu,
  2. charytatywność,
  3. Dzień Gier Planszowych,
  4. festiwal filmowy,
  5. akcja WISŁAsprzątanie nabrzeży wiślanych,
  6. zapraszanie ciekawych ludzi na spotkania z uczniami (spotkania będą skorelowane z programem wychowawczym i programem wartości),
  7. kontynuacja recyclingu,
  8. konkursy fotograficzne,
  9. inne, np. dyskusja o komunikowaniu się i zachowaniu uczniów w szkole, o używaniu telefonów na terenie szkoły, o pomyśle dnia rozrywki.

Samorząd na kolejnym spotkaniu będzie konkretyzował plany na I i II semestr tego roku szkolnego.

Drodzy rodzice, uczniowie i nauczyciele – wspierajcie samorząd, który działa dla nas wszystkich1

Bernadeta Obrębowska, opiekun samorządu.

MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Mały Samorząd Uczniowski jest reprezentacją całej społeczności uczniowskiej klas 1-3 w Dwujęzycznej Społecznej Szkole Podstawowej nr 5 w Warszawie.  Wpływa on na obraz szkoły i codzienne życie uczniów. Poprzez tworzenie i rozwijanie samorządności kształtujemy wśród uczniów postawy prospołeczne, uczymy współpracy i współodpowiedzialności, a także samodyscypliny i samooceny.

Cel główny:

Rozwijanie samorządności wśród uczniów klas I-III

Cele szczegółowe:

Reprezentowanie ogółu uczniów klas I-III Dwujęzycznej Społecznej Szkoły Podstawowej nr 5.

Kształtowanie umiejętności efektywnego współdziałania w zespole i pracy w grupie;

Wdrażanie uczniów do współudziału w organizowaniu życia w szkole;

Wdrażanie do gotowości podejmowania obowiązków i odpowiedzialności za ich realizację;

Rozwijanie poczucia przynależności do społeczności szkolnej;

Kształtowanie umiejętność planowania zadań i ich urzeczywistniania;

Dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo;

Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień.

Miesięczny plan pracy Małego Samorządu Uczniowskiego:

1. Grudzień

– konkurs plastyczny „Portret Świętego Mikołaja”

– Czerwone Mikołajki

– kiermasz świąteczny