Skrzydełka

Skrzydełka

18 grudnia Koło Teatralne wystawiło spektakl pt. “Skrzydełka” Małgorzaty Nikiel. Autorka napisała go, mając 14 lat. Przedstawienie opowiada o przeciętnej na pozór rodzinie, w której na świat przychodzi dziecko że skrzydełkami. Dla rodziny tej najwyższą wartością są dobra materialne i nawet pojawienie się tak niezwykłego dziecka nic nie zmienia. Świąteczny spektakl opowiada o dwóch światach – materialnym i brzydkim świecie dorosłych oraz o pięknym, bajkowym, niemalże idealnym świecie dzieci.

Koło Teatralne znakomicie oddało atmosferę panującą w domu Dziecka. Ukazało jego bezradność wobec innych, podkreśliło wagę problemu, jakim w dalszym ciągu jest materializm świata ludzi bez skrzydełek. Mądry, znakomicie zagrany przez młodych aktorów spektakl wzbudził w widzach wiele refleksji i był okazją do wzruszeń.

BRAWO MY