Spotkanie z Maciejem Nabrdalikiem

Spotkanie z Maciejem Nabrdalikiem

Klasy 5, 6 oraz 2 gimnazjum w ramach poszerzenia tematyki zajęć BS miały spotkanie z fotografem Maciejem Nabrdalikiem. Zwycięzca nagrody World Press Photo poprowadził wykład o warsztacie fotografa oraz miejscu, które silnie zapadło w jego pamięci – Czarnobylu. Ze względu na liczne odwiedziny, miejsce to stało się dla niego w pewnym stopniu wyjątkowe. Swoje wizyty uwiecznił na fotografiach. Znajdują się na nich zarówno ludzie napotkani po drodze, ale i przedmioty czy miejsca przypominające o katastrofie sprzed lat. Zarówno spotkanie jak i jego tematyka wywarły ogromne wrażenie na naszych uczniach. Mieli okazję zadać wiele nurtujących ich pytań. Zwieńczeniem spotkania było zaprezentowanie przez Pana Maćka jego najnowszej książki przygotowanej w formie albumu z fotografiami. Całe wydarzenie było dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem, za które dziękujemy i liczymy na kolejne!