Spotkanie z pisarzem.

Spotkanie z pisarzem.

W piątek 2 marca odbyło się w naszej szkole spotkanie z autorem najgłośniejszego reportażu ostatnich miesięcy: “Żeby nie było śladów”, uhonorowanym Nagrodą Literacką NIKE. Książka ta przypomniała sprawę Grzegorza Przemyka.
Spotkanie prowadziła pani Magdalena Rigamonti – wybitna dziennikarka, która za swoje wywiady prasowe uzyskała w roku 2017 Nagrodę im Dariusza Fikiusa. W zdarzeniu tym wzięli udział uczniowie klas: VI, VII i IIG, dyrektor szkoły- pani Małgorzata Tarka, przedstawicielka Zarządu- pani Dorota Robińska, fotoreporter- pan Maksymilian Rigamonti oraz nauczyciele.
Cezary Łazarewicz, to wyjatkowa osobowość. Pierwsze swoje teksty publikował jeszcze w prasie podziemnej pod koniec lat osiemdziesiatych. Tematyka spotkania objęła czasy stanu wojennego, wydarzeń marca 68 i współczesności.
Wydarzenie stało się żywą lekcją literatury i historii. Główni jej uczestnicy – Autor i Dziennikarka-  wytworzyli nie tylko ciepły klimat, ale także zaciekawienie i poruszenie wśród młodzieży. Zajmująca opowieść pana Cezarego Łazarewicza ośmieliła uczniów do dociekliwości i stawiania szeregu pytań.
To spotkanie, bez wątpienia, tworzy kolejne karty historii szkoły utrwalone w kadrze przez pana Maksymiliana Rigamonti.