Światowy Dzień Ziemi i Eko Tydzień.

  • 0

Światowy Dzień Ziemi i Eko Tydzień.

22 kwietnia obchodzony jest na całym świecie Dzień Ziemi. To święto  ma  przypominać  nam, że mamy obowiązek chronić nasza planetę przed zatruciem i zanieczyszczeniem. Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2018 r. jest walka z zanieczyszczeniem przyrody  plastikowymi odpadami  „A World without Plastic Pollution”. W naszej świetlicy też zastanawialiśmy się co my sami możemy zrobić aby być „EKO”.  Przygotowaliśmy  plakat i spisaliśmy wszystkie pomysły i wskazówki dla każdego z nas. Najwięcej ciekawych sposobów wymieliła Pola z drugiej klasy 🙂 . W tym tygodniu skończyliśmy też naszą świetlicową przyrodniczą gazetkę, na której znalazło się mnóstwo kolorowych ptaków.  Przez cały kwiecień cieszyliśmy się piękną słoneczną pogodą. Martyna i Basia z III a założyły ogródek klasowy. Posadziły sadzonki truskawek…a  u naszego sąsiada zakwitły już bzy i jabłoń pokryła się pięknymi białymi kwiatami.


Bierzemy udział w projektach:

Polub Nas!

Szkoła Prowadzona Przez:

Subskrybuj Nasz Biuletyn