SZKOLNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH

SZKOLNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH

Żywe lekcje historii w Łazienkach Królewskich należą już do szkolnej tradycji. Tegoroczny Bieg Niepodległości miał szczególna oprawę, ponieważ organizowany był w ramach obchodów 100 rocznicy wolnej państwowości.
Merytorycznie i logistycznie przygotowali go uczniowie klasy VII, a uczestnikami byli szóstoklasiści. Całe wydarzenie miało miejsce 16 listopada.
Uczestnicy biegu przemierzali Łazienki z mapą, odnajdując punkty, na których starsi koledzy prezentowali im informacje o najważniejszych postaciach i wydarzeniach związanych z odbudową państwa polskiego po 123 latach niewoli. Po każdej prezentacji kolejne grupy uczniów otrzymywały zadania, przy realizacji których uczniowie mogli wykazać się nabytą wiedzą. Każda grupa musiała pokonać 6 punktów kontrolnych. Chociaż wydarzenia sprzed stu lat są już zamkniętym etapem, to obserwując atmosferę tego biegu, można stwierdzić, że 16 listopada 2018 roku dostarczyły nowych przeżyć.
Podsumowanie biegu nastąpiło przy historycznej Podchorążówce przy gorącej herbatce.