Szkolny projekt wolontariacki „Wiatr w Żagle”

  • 0

Szkolny projekt wolontariacki „Wiatr w Żagle”

Projekt powstał z potrzeby serca. Z chęci ułatwienia młodym ludziom przybyłym do Polski zza wschodniej granicy asymilacji w polskim społeczeństwie i pomocy im w kłopotach wynikających z niedostatecznego opanowania języka polskiego, czy zrozumienia podstaw nauk ścisłych.  Jest też próbą  zintegrowania  dwóch różnych środowisk. Zdajemy sobie sprawę z innowacyjności projektu. Jego autorski  i unikatowy charakter  zjednał sobie  naszych partnerów, którzy, ku naszej radości, chętnie włączyli się w jego realizację.

Nasza młodzież gimnazjalna zaoferowała jedną z najcenniejszych wartości  zabieganego, współczesnego świata, swój czas. Chce go „podarować” innym, chce uczestniczyć w zdobywaniu wiedzy i pomaganiu tym, którzy tej pomocy, czy może” towarzyszenia”, wymagają. 

Młodzież z dwu różnych środowisk będzie razem spędzała czas ucząc się, grając w  gry, organizując wspólne przedsięwzięcia  i poznając tajniki wiedzy żeglarskiej.

wi

Uznając zaangażowanie młodzieży w działania wolontariackie Stowarzyszenie „Wiatr w Żagle” (partner projektu) włączy się ze swą propozycją przekazania młodym ludziom wiedzy żeglarskiej. Finał tegorocznego projektu będzie miał miejsce podczas wyjazdu na Zieloną Szkołę, podczas której dzieci spędzą jeden dzień na jachtach i pod okiem wykwalifikowanej kadry będą szlifować nabyte podczas zajęć teoretycznych, praktyczne umiejętności żeglarskie.

Stowarzyszenie „Wiatr w Żagle” nagrodzi również osobę z Internatu Kolegium Polonijnego im. St. Kostki, z którym nasza młodzież gimnazjalna będzie współpracować. Forma nagrody zostanie ustalona pod koniec działań zaplanowanych na ten rok szkolny.

 

Instytucje zaangażowane w projekt:

Społeczne Gimnazjum Nr 5,  Warszawa

Internat Kolegium Polonijnego im. St. Kostki,  Warszawa

Stowarzyszenie „Wiatr w Żagle”, Zdory

Projekt uzyskał akceptację władz szkoły i  w listopadzie rusza jego realizacja. Osobami odpowiedzialnymi za spójność działań i organizację są : Pani Katarzyna Kucharska i Pani Edyta Kołodziejczyk

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”416″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”120″ thumbnail_height=”90″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″] 


Nasze Newsy

Zwierzątko domowe w 4a i 4b

Ślubowanie Klasy 1a

Bierzemy udział w projektach:

Polub Nas!

Szkoła Prowadzona Przez:

Subskrybuj Nasz Biuletyn