Toniemy w śmieciach

  • 0

Toniemy w śmieciach

Akcja samorządu szkolnego „Toniemy w śmieciach” to cykl działań na rzecz segregacji śmieci w naszej szkole. Uznaliśmy, że aby uczniowie przyjęli w sposób świadomy sens tych działań, należy  stworzyć kampanię informacyjną. W ramach tego już wcześniej została we wszystkich klasach przedstawiona prelekcja na temat recyclingu, również wywieszony został plakat na korytarzu. 12 lutego, w korytarzu szkolnym na parterze, od rana przywitała nas sterta śmieci zebranych w poprzednim tygodniu w naszej szkole (była to znikoma część wytwarzanych przez nas wszystkich śmieci i oczywiście były to śmieci „czyste”). Taki happening  rzeczywiście wywołał poruszenie, ale to dobrze, że dyskutowaliśmy tego dnia o recyclingu. Sterta śmieci unaoczniła problem,  przecież na co dzień one gdzieś „znikają”. Zakończyliśmy spotkaniem w klasach, podczas których pokazane zostały zabawne i pouczające filmy o przetwarzaniu i wykorzystaniu odpadów.  Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, szczególnie panu Robertowi! Pojemniki już stoją w szatni! Czekamy na następne.

 

Samorząd szkolny


Nasze Newsy

Jak Zostać Rycerzem?

5a nocuje w szkole

Florencja 2019

Bierzemy udział w projektach:

Polub Nas!

Szkoła Prowadzona Przez:

Subskrybuj Nasz Biuletyn