Trzecia gimnazjum w Zamku Królewskim

  • 0

Trzecia gimnazjum w Zamku Królewskim

Klasa 3 gimnazjum wybrała się do Zamku Królewskiego na lekcję muzealną pt. : „Książę, Król, Prezydent”. Na zajęciach poznaliśmy różne systemy władzy i typy ustrojów, wskazywaliśmy różnicę w zakresie władz i kompetencji księcia, króla i prezydenta. Dowiedzieliśmy się również jak  pojęcia państwa i władzy ewoluowały na przestrzeni dziejów. Przewodnik opowiedział o Zamku jako siedzibie władców: książąt mazowieckich, królów polskich, księcia warszawskiego, a w okresie zaborów – namiestników carskich i w końcu prezydenta II Rzeczpospolitej.

Lekcja była bardzo skuteczną powtórką historii przed zbliżającym się egzaminem.

AP


Bierzemy udział w projektach:

Polub Nas!

Szkoła Prowadzona Przez:

Subskrybuj Nasz Biuletyn