Wizyta na Czerskiej

  • 0

Wizyta na Czerskiej

3 października uczniowie klasy VI w ramach zajęć z dziennikarstwa złożyli wizytę w redakcji Gazety Wyborczej na ulicy Czerskiej w Warszawie. Zwiedzając redakcję, mieli możliwość zapoznania się z pracą dziennikarza prasowego. Dzięki uprzejmości pani redaktor Justyny Sucheckiej dowiedzieli się, jak wygląda typowy dzień w redakcji, na jakie działy jest ona podzielona i czym zajmują się poszczególni zatrudnieni w nich dziennikarze. Uczniowie przeprowadzili krótkie wywiady z kilkoma dziennikarzami z działów: sportu, kultury, społecznościowego i promocji. Wszyscy dziennikarze
dali do zrozumienia, że lubią swoją pracę, a uczniowie byli pod wrażeniem ich dziennikarskiego zapału a nawet pasji. Wizyta w Gazecie była dla nas ciekawym doświadczeniem a bezpośredni kontakt przybliżył uczniom arkana warsztatu dziennikarskiego, charakteru tego zawodu i organizacji pracy redakcji codziennej gazety.


Bierzemy udział w projektach:

Polub Nas!

Szkoła Prowadzona Przez:

Subskrybuj Nasz Biuletyn