Wizyta w Piekarni Grzybki

  • 0

Wizyta w Piekarni Grzybki

W środę klasa  Ia i III a uczestniczyły w niesamowitych warsztatach piekarniczych, które miały miejsce w Akademii Piekarza Piekarni „Grzybki”.  W piekarni przywitała nas sympatyczna pani Karolina, która opowiedziała nam tym jak powstaje chleb. Każdy uczestnik dostał fartuch i specjalny czepek, wyglądaliśmy jak prawdziwi piekarze.  Obejrzeliśmy też film, w którym sympatyczna „kromka chleba” opowiedziała nam o produkcji chleba.  Oglądaliśmy też na żywo pracę piekarzy.  Po dokładnym umyciu rąk  przystąpiliśmy do najfajniejszej części warsztatów czyli do części praktycznej. Każdy własnoręcznie przygotował  słodkie bułeczki z kruszonką i pizzę. Gdy Pizza była w piecu przeszliśmy do hali produkcyjnej, widzieliśmy z bliska jak wygląda produkcja chleba, była też dla nas przygotowana degustacja pysznego chleba i bułeczek. Następnie przygotowaliśmy  deser . Z kruchego ciasta maślanego wycinaliśmy ciasteczka.  Na koniec zjedliśmy naszą pizzę a na deser lody. Wszystkie bułeczki i ciastka zostały spakowane i każdy własne wypieki zabrał ze sobą do domu :).

 


Bierzemy udział w projektach:

Polub Nas!

Szkoła Prowadzona Przez:

Subskrybuj Nasz Biuletyn