Sztuka pięknego pisania

kaliSztuka pięknego pisania. Czy zapomniana? Dziś przeżywa swoje odrodzenie. Powrót do pisma kaligraficznego jest jak sięganie do starych zdjęć, na które patrzymy z sentymentem, odkrywając ich niepowtarzalny nastrój i tajemniczy urok minionych epok. Ludzie zajmujący się kaligrafią zgodnie twierdzą, że pięknego pisma nie można zastąpić. Nawet najpiękniejsza czcionka komputerowa jest pozbawiona duszy. Nie ma w niej emocji, charakteru i myśli osoby pochylającej się nad kartą papieru. Nie ma godzin spędzonych na mozolnym tworzeniu kształtów liter, które są niepowtarzalne. Skupienie i praca nad tekstem to walka ze swoimi słabościami, ćwiczenie charakteru i cierpliwości.

Dawne narzędzia pisarskie, stalówka, atrament, gęsie pióro przenoszą nas do początków państwa chrześcijańskiego, średniowiecznego skryptorium, na Dwór Stanisława Augusta, czy przedwojennego biura w Londynie. Możemy przyglądać się krojowi pisma tangwar (pismo tzw. tolkienowskie), copperplate, uncjale. To świat niezwykły, magiczny, do którego chciałabym zaprosić.

Tematyka i kroje pisma podążają za uczniem, za jego zainteresowaniami i chęcią zmierzenia się z nowym wyzwaniem.

Charakter zajęć: grupowe
Czas trwania zajęć: 45 minut
Cena pojedynczych zajęć: 25 zł od osoby
Minimalna liczba osób w grupie potrzebna do uruchomienia zajęć: 3