21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

(World Hello Day) to jeden z najmilszych dni w roku.  Święto  to wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i obchodzone jest  od 1973 roku.  Jego idea do dziś jest niezmienna:  bądźmy dla siebie życzliwi, uśmiechajmy się częściej. W tym roku nasza szkoła włączyła się w  obchody tego święta. 21 listopada w naszej szkole było żółto i radośnie,  Przygotowaliśmy „uśmiechnięte plakaty”  i ordery życzliwości  a osoby ubrane na żółto nie były tego dnia  odpytywane  i nikt nie stawiał jedynek. W klasach, na lekcjach wychowawczych rozmawialiśmy na temat życzliwości. Uczniowie nawzajem, mówili o sobie miłe słowa.  Dostarczyło nam to wielu wzruszeń. Każda klasa wybrała  Królową lub Króla Życzliwości, która otrzymała dyplom i Order Życzliwości.  Bądźmy dla siebie życzliwi codziennie. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym  wraca do nas  z nawiązką!