Dzień Patrona 2022

Dzień Patrona 2022

W poniedziałek 20 czerwca obchodziliśmy w szkole Dzień Patrona. Uczniowie wszystkich klas spędzili trzy godziny, przemieszczając się pomiędzy stanowiskami przygotowanymi przez klasy 6A, 7A i 7B: skryptorium, zbrojownią, sienią, basztą, bawialnią i karczmą.

Przy okazji odwiedzania kolejnych punktów poznawaliśmy kodeks rycerski, budowę rycerskich herbów, elementy uzbrojenia i największe bitwy, kobiecy ubiór czy tańce średniowieczne. Przyglądaliśmy się życiorysowi Zawiszy Czarnego z Garbowa i jego kulturowym nawiązaniom, a także najważniejszym kobiecym bohaterkom historii średniowiecza oraz wybranym wizerunkom rycerzy.

Dodatkową atrakcją obchodów dnia patrona była karczma, w której uczniowie klasy 6A zbierali środki na działalność Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. Nasze szkolne święto zakończyło się sukcesem i bez wątpienia jest zapowiedzią kolejnych spotkań z kulturą średniowiecza.