Dzień Patrona 2022

  • 0

Dzień Patrona 2022

W poniedziałek 20 czerwca obchodziliśmy w szkole Dzień Patrona. Uczniowie wszystkich klas spędzili trzy godziny, przemieszczając się pomiędzy stanowiskami przygotowanymi przez klasy 6A, 7A i 7B: skryptorium, zbrojownią, sienią, basztą, bawialnią i karczmą.
 
Przy okazji odwiedzania kolejnych punktów poznawaliśmy kodeks rycerski, budowę rycerskich herbów, elementy uzbrojenia i największe bitwy, kobiecy ubiór czy tańce średniowieczne. Przyglądaliśmy się życiorysowi Zawiszy Czarnego z Garbowa i jego kulturowym nawiązaniom, a także najważniejszym kobiecym bohaterkom historii średniowiecza oraz wybranym wizerunkom rycerzy.
 
Dodatkową atrakcją obchodów dnia patrona była karczma, w której uczniowie klasy 6A zbierali środki na działalność Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. Nasze szkolne święto zakończyło się sukcesem i bez wątpienia jest zapowiedzią kolejnych spotkań z kulturą średniowiecza.
 
 
 

Przekaż 1 Procent!

Bierzemy udział w projektach:

Szkoła Prowadzona Przez:

Subskrybuj Nasz Biuletyn