Gwiazdka dla Bogusia

Gwiazdka dla Bogusia

Pracownicy naszej Szkoły  włączyli się w akcję “Mały gest, Wielki cel”.
Postaraliśmy się zadbać o uroczego Chłopca o imieniu Boguś.

“Cześć jestem Boguś. Urodziłem się 28.09.2020 w 36 tygodniu ciąży poprzez cesarskie cięcie. W 4 dobie życia zostałem przetransportowany do Centrum Zdrowia Dziecka na szczegółowe badania. Diagnoza: wrodzona wada układu moczowego – obustronna hydroureteronefroza, obustronne odpływy pęcherzowo-moczowodowe V stopnia oraz zaburzenia czynności pęcherza moczowego.
14.10.2020 zostały wyłonione przetoki moczowodowo-skórne oraz została nacięta szyja pęcherza. Mama zabezpiecza mi przetoki dodatkowym pampersem. Rozwijam się w swoim tempie, ponieważ wkład chłonny krępuje mi ruchy i wymaga ode mnie zwiększonej siły, ale każdego dnia staram się nadgonić rówieśników. Jestem pod opieką poradni urologicznej i nefrologicznej ze względu na niewydolność nerek”

Na Święta Boguś otrzymał od nas dużą porcję pieluszek i majteczek;  zabawki, z którymi będzie mógł się kąpać, bawić się i rozwijać.
Życzymy Ci dużo zdrowia.