Karta Pływacka 2022

Karta Pływacka 2022

Drodzy Uczniowie

20.06 odbędzie się egzamin na kartę pływacką. Wyjazd na basen o godzinie 13.05, powrót ok. 15.10.

Tego dnia nie ma zajęć basenowych ze względu na Święto Szkoły. Także data i godzina wyjazdu na basen dotyczy wszystkich uczniów, którzy zgłoszą chęć zdawania na Kartę Pływacką, ze wszystkich klas.

Karta pływacka daje możliwość poszerzenia swoich uprawnień. Okazanie karty pływackiej jest niezbędnym warunkiem przystąpienia do egzaminu na Młodszego Ratownika WOPR. Osobom niepełnoletnim karta pływacka może okazać się przydatna podczas wypożyczania sprzętu wodnego (łódki, kajaka). Karta pływacka nie traci ważności.

Jeśli chciałbyś podejść do egzaminu i spróbować swoich sił, zgłoś się do p.Agnieszki Czyżewkiej.

Żeby uzyskać Kartę Pływacką trzeba:

-Przepłynąć w wodzie stojącej 200 m. w dowolny sposób i w dowolnym czasie, w tym przynajmniej 50 m. na plecach.

-Wykonać skok do wody z wysokości co najmniej 0,7 m.,

-Przepłynąć pod lustrem wody przynajmniej 5 m. w wodzie stojącej.

Jeśli uda Ci się wykazać powyższymi umiejętnościami, a następnie wpłacić 25zł (bo taki jest koszt wydania karty przez WOPR) Karta Pływacka już jest twoja.

Zachęcamy wszystkich do sprawdzenia swoich umiejętności. Opłatę za kartę wpłacacie tylko w przypadku, gdy zdacie egzamin. Także nie macie nic do stracenia.

Zespół WF