Klasa 5a w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie

  • 0

Klasa 5a w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie

Jak jesień, to musi być Ogród Botaniczny w Powsinie. Podczas lekcji “Kolory Jesieni” uczniowie klasy 5a mogli zobaczyć i usłyszeć co dzieje się z florą w czasie przygotowań do zimowania. Nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Było to możliwe dzięki szklarni i palmiarni znajdującej się na terenie Ogrodu, gdzie bogato rosła roślinność tropikalna,pustynna i bagienna.

Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się jakie rośliny mogą pojawić się w Polsce po zmianie klimatu, jakie potrzebują skał, a jakie piasku. Jakie są najstarsze, jak obliczać ich wiek i czemu trzeba takie “perełki” pielęgnować. I to co najważniejsze: jaki wpływ mają rośliny na ludzi i czemu bez nich nie dałoby się żyć.

Zapraszam do galerii.


Przekaż 1 Procent!

Bierzemy udział w projektach:

Szkoła Prowadzona Przez:

Subskrybuj Nasz Biuletyn