Mali Krytycy w Zachęcie

Mali Krytycy w Zachęcie

Tym razem za namową klasowej Cioci Magdy mali Krytycy z klasy 3a udali się do Zachęty na niezwykłą wystawę – „Tu Czy Tam? Współczesna polska ilustracja dla dzieci”.

To, że czytanie książek jest bardzo ważne, wie od dawna każdy z nas, ale czy ilustracja i szata graficzna jest równie ważna jak tekst? Oczywiście! I właśnie one stały się bohaterkami tej wystawy. Składająca się z trzech części ekspozycja angażowała dzieci i pobudzała ich kreatywność. W części pierwszej dowiedziały się, czym jest ilustracja oraz próbowały swych sił jako ilustratorzy. W drugiej – weszły w głąb książkowych ilustracji. W trzeciej – wielkiej czytelni, mogły oglądać książki zilustrowane m.in. przez najbardziej uznanych twórców oraz spotkać się ze sztuką plakatu.

Wrażeniami z wystawy Mali Krytycy podzielili się w Polskim Radiu Dzieciom z Ciocią Magdą oraz panią Ewą Solarz, która będąc kuratorką wystawy oprowadzała po niej swoich gości.