Wizyta w Domu Spotkań z Historią

  • 0

Wizyta w Domu Spotkań z Historią

Niedawno Mali Krytycy z klasy 3a uczestniczyli w Domu Spotkań z Historią w niezwykłym spotkaniu z książką i jej autorami. Książka ta nosi tytuł „Historyjki z ulicy Karowej. Warszawa po wojnie, a jej autorzy to: pani Anna Ziarkowska oraz ilustrator pan Bohdan Butenko. Bohaterami książki są dwa sympatyczne zwierzątka: Historyjek – odkrywający ciekawe historie oraz Historyjka – miłośniczka historii pracująca w Domu Spotkań z Historią, przybliżający młodym czytelnikom pierwsze powojenne lata naszego miasta.

Podczas rozmów z autorami dzieci dowiedziały się wiele o powstaniu książki, o wystawie fotografii Na nowo. Warszawiacy 1945-55. Nie obyło się również bez otrzymania autografów oraz głośnego czytania wybranych fragmentów. Spotkanie zakończyła wspaniała zabawa, gdyż książka zawiera przeróżne szablony do składania oraz naklejki.

Wszystkim miłośnikom historii oraz Warszawy polecamy tę książkę.


Nasze Newsy

Mikołajki w klasie 3

Mikołajki w 5a

Przekaż 1 Procent!

Bierzemy udział w projektach:

Szkoła Prowadzona Przez:

Subskrybuj Nasz Biuletyn