ART IN ENGLISH w klasie 7 i 2 GIMNAZJUM

ART IN ENGLISH w klasie 7 i 2 GIMNAZJUM

W ramach cyklu spotkań z interesującymi ludźmi nauki i sztuki gościliśmy na warsztatach plastycznych w kl. 7 i 2 gimnazjum absolwentkę ASP z Irlandii – Fionę Clements.

Uczniowie zapoznawali się z techniką zwaną  silhuoette (zarys, sylwetka). Nazwa pochodzi od francuskiego ministra finansów za czasów Ludwika XV, Etienne de Silhouette, który fascynował się portretami wycinanymi z papieru. Wycięty z czarnego papieru profil postaci umieszczano na jasnym, kontrastowym tle. W czasach przed wynalazkiem fotografii był to najszybszy i najtańszy sposób na uwiecznienie osoby bądź krajobrazu.

Po części teoretycznej, każdy z uczniów zrobił swoje własne dzieło, które później zostało wydrukowane i  skrupulatnie naprasowane na koszulki przez pana Lee Ecclestona.