Wykazy Lektur Rok Szkolny 2021/2022

Klasy 1

 
Maria Kownacka – Plastusiowy pamiętnik (proszę przeczytać w czasie wakacji)
Maria Terlikowska – Drzewo do samego nieba
Czesław Janczarski – Jak Wojtek został strażakiem
Joanna Papuzińska – Nasza mama czarodziejka
Waldemar Cichoń – Cukierku, ty łobuzie
Katarzyna Baniewicz – Kowalczyk – Wszyscy jesteśmy wyjątkowi
Joanna Porazińska – Pamiętnik Czarnego Noska

The Ugly Duckling
Pinocchio

Klasa 2a

 
Wierzbicki Łukasz- Afryka Kazika
Olsson Lotta- Dziwne zwierzaki
Parlak Danuta- Kapelusz Pani Wrony
Kołakowski Leszek- Kto z was rozweseli pechowego nosorożca
Centkiewiczowie Alina i Czesław- Zaczarowana zagroda
Kruger Maria- Karolcia
Duszyńska Julia- Cudaczek Wyśmiewaczek

The King’s New Suit
Aladdin

Klasa 3a

Joanna Papuzińska – Asiunia
Astrid Lingren – Dzieci z Bullerbyn
Leszek Kołakowski – Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?
Marcin Pałasz – Sposób na Elfa
Hans Christian Andersen – Baśnie” (do wyboru)
Łukasz Wierzbicki- Dziadek i niedźwiadek
Hugh Lofting- Doktor Dolittle i jego zwierzęta
Roman Pisarski- O psie, który jeździł koleją
Grzegorz Kasdepke- Detektyw Pozytywka
Cz. Centkiewicz- Anaruk chłopiec z Grenlandii
Puss in Boots
Sleeping Beauty

Klasa 3b

Joanna Papuzińska – Asiunia
Justyna Bednarek – Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)
Astrid Lingren – Dzieci z Bullerbyn
Leszek Kołakowski – Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?
Marcin Pałasz – Sposób na Elfa
Łukasz Wierzbicki -Afryka Kazika
Hans Christian Andersen – Baśnie” (do wyboru)
Cz. Centkiewicz- Anaruk chłopiec z Grenlandii
Hugh Lofting- Doktor Dolittle i jego zwierzęta

Puss in Boots
Sleeping Beauty

Klasa 4a

Jan Brzechwa, Akademia Pana Kleksa
René Goscinny, Jean-Jacques Sempé, Mikołajek.
Hanna Zdzitowiecka, Zatopione miasto (Polskie baśnie i legendy)
Janusz Korczak, Król Maciuś Pierwszy
Andrzej Maleszka, Magiczne drzewo. Czerwone krzesło
Roald Dahl, Charlie i fabryka czekolady
Astrid Lindgren, Bracia Lwie Serce
Paweł Beręsewicz, Ciumkowe historie, w tym jedna smutna
 
The Railway Children
Mowgli

Klasa 5a 

Jules Verne, W 80 dni dookoła świata
Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy
Francess Hodgson Burnett, Tajemniczy ogród
Ferenc Molnár, Chłopcy z Placu Broni
Bolesław Prus, Katarynka (z podr.)
Edmund Niziurski, Sposób na Alcybiadesa
Grażyna Bąkiewicz, Mówcie mi Bezprym
 
A Connecticut Yankee in King’s Arthur’s Court
Tom Sawyer

Klasa 6a 

Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza
Lewis Caroll, Przygody Alicji w Krainie Czarów
John Ronald Reuel Tolkien, Hobbit
Daniel Defoe, Przypadki Robinsona Crusoe
Irena Jurgielewiczowa, Ten obcy
Marcin Szczygielski, Czarny Młyn
Rafał Kosik, Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi
 
Treasure Island
Robin Hood

Klasy 7

Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książę
Adam Mickiewicz, Dziady cz. II
Juliusz Słowacki, Balladyna
Charles Dickens, Opowieść wigilijna
Henryk Sienkiewicz, Quo vadis
Henryk Sienkiewicz, Latarnik
Aleksander Fredro, Zemsta
Agatha Christie, Dziesięciu małych Murzynków (ob. I nie było już nikogo)
Bolesław Prus, Kamizelka
Barbara Kosmowska, Pozłacana rybka
Robinson Crusoe
The Turn of Screw

Klasy 8

A. Mickiewicz – Pan Tadeusz
A. Kamiński – Kamienie na szaniec
M. Wańkowicz – Tędy i owędy, Ziele na kraterze – fragmenty
S. Żeromski – Syzyfowe prace
S. Mrożek – Artysta
J. Iwaszkiewicz – Ikar
G. Orwell – Folwark zwierzęcy
W. Szpilman – Pianista
Wybrane wiersze poetów – Krzysztof Kamil Baczyński, Stanisław Barańczak, Cyprian Kamil Norwid, Marian Hemar, Jarosław Marek Rynkiewicz, Wisława Szymborska, Kazimierz Wierzyński, Jan Lechoń, Jerzy Liebert, Jan Sztaudynger, Jerzy Lec.
 

 

The Count of Monte Christo
The Coral Island

Przekaż 1 Procent!

Bierzemy udział w projektach:

Szkoła Prowadzona Przez:

Subskrybuj Nasz Biuletyn