Konkursy

  • 0

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr” Kl. IV-VI

Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Pod adresem http://www.bebras.org/ znajduje się strona Konkursu Bebras.

Cele konkursu

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
W szczególności konkurs ma na celu:

  • zwiększenie zaangażowania uczniów w stosowaniu komputerów i technologii informacyjnej podczas poznawania różnych dziedzin od samego początku pobytu w szkole, przyczynianie się do rozwoju i kształtowania twórczego podejścia przy zdobywania wiedzy i umiejętności,
  • sprzyjanie wyrównywaniu szans stosowania tej technologii w grupach dziewcząt i chłopców posiadających dostęp do komputerów, jak i nie mających takiego dostępu,
  • zachęcanie uczniów do zdobywania umiejętności potrzebnych w ich życiu osobistym i w przyszłej pracy zawodowej,
  • stwarzanie okazji do wymiany doświadczeń między uczniami i nauczycielami z różnych szkół w różnych krajach.

Wszystkich zainteresowanych uczniów klas IV-VI proszę o wysyłanie zgłoszeń na adres: c.wilk@zawisza.szkola.pl (decyduje kolejność zgłoszeń – limit 10 miejsc) – do 31.10.2017

PRZYKŁADOWE PYTANIA KONKURSOWE Z ROKU 2016


  • 0

Konkursy w roku szkolnym 2017/2018

  1. Ustalono, że uczniowie wezmą udział w następujących konkursach

 

lp nazwa konkursu organizator termin Ilu etapowy jest konkurs Odpowiedzialny

n-l*

1

 

 

Praskie czwartki Lekkoatletyczne Dzielnica Praga Południe Wrzesień – czerwiec 4 etapy Cały zespół WF
2

 

 

Warszawskie Biegi Przełajowe WOSiR Rozbrat Wrzesień – październik 2 etapy Cały zespół WF
3

 

Turniej piłki nożnej „Gramy o złotą piłkę” WOSiR Rozbrat Maj – czerwiec 4 etapy Piotr Więckowski
4

 

 

Wojewódzkie szkolne zawody w pływaniu OSiR  Polna Grudzień – luty 2 etapy Michał Sieńko Agnieszka Czyżewska Monika Lipińska – Jeziorowska
5

 

 

Mistrzostwa Polski Szkół STO w pływaniu Ciechanów Marzec – kwiecień 1 etap Michał Sieńko
6

 

 

Dzielnicowe Zawody w tenisie stołowym Dzielnica Praga Południe 4 etapy Monika Lipińska – Jeziorowska
7 Olimpusek Ogólnopolskie Olimpiady 1 etap Anna Konieczna
8 Alfik Łowcy Talentów Jersz 1 etap Anna Konieczna
9 Międzynarodowy Konkurs Kangur matematyczny Liczman Marzec 1 etap Janusz Lis
10 Corridka – konkurs ortograficzny Zespół Szkół STO ul. Bachmacka Luty 1 etap Ewa Musiał
11 Magia Słowa – konkurs recytatorski Dzielnicowy Dom Kultury Praga Południe Marzec 2 etapy Ewa Musiał
12 Konkursy artystyczne Zespół Edukacji wczesnoszkolnej
13 Konkurs kuratoryjny z geografii i biologii MSCDN Wrzesień – październik 3 etapy Agnieszka Siwek
14 Konkurs kuratoryjny z matematyki MSCDN Wrzesień – październik 3 etapy Janusz Lis
15 Ogólnopolska Olimpiada z Przyrody Olimpus OLIMPUS Styczeń 1 etap Agnieszka Siwek
16 Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik Świetlik Marzec 1 etap Agnieszka Siwek
17 Konkursy przedmiotowe (język polski, historia) Kuratorium Oświaty Październik – luty 3 etapy Krystyna Krysiuk          Renata Mizeracka      Adam Sowiński
18 Alfik humanistyczny Łowcy Talentów Jersz Grudzień 1 etap Krystyna Krysiuk
19 Corrida ortograficzna Zespół Szkół Bachmacka Luty – marzec 2 etapy Renata Mizeracka
20 Z poprawną polszczyzną na co dzień Centrum Edukacji Humanistycznej Logos Listopad – maj 2 etapy Renata Mizeracka
21 Olimpiada Kuratoryjna z języka angielskiego Październik Agnieszka Piskorz              Filip Żelichowski
22 EDI Pingwin Listopad Agnieszka Piskorz
23 English ACE Luty – Marzec Filip Żelichowski
24 FOX Luty Fawaz Mohagir
25 March Hare – konkurs poezji Marzec Agnieszka Miklaszewska
26 Olimpusek z języka angielskiego Marzec Anna Imiołek
27 Konkurs piosenki obcojęzycznej (wewnątrzszkolny) Czerwiec Agnieszka Miklaszewska Jessica Pereyra
28 Spell it Well! (wewnątrzszkolny) Czerwiec Kinga Wojtasiak  Eccleston Lee

 


  • 0

  • 0

Konkurs Scratch – Oddaj Swój Głos!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi przez uczniów projektami napisanymi w języku Scratch. Zachęcamy do oddawania głosów na wybrany projekt z etapu I oraz jeden z etapu II. Każdy głos się liczy 🙂

 

ETAP I

PROJEKT 1

PROJEKT 2

PROJEKT 3

PROJEKT 4

PROJEKT 5

 

ODDAJE GŁOS NA PROJEKT:

PROJEKT 1PROJEKT 2PROJEKT 3PROJEKT 4PROJEKT 5

ETAP II

PROJEKT 6

PROJEKT 7

PROJEKT 8

 

ODDAJE GŁOS NA PROJEKT:

PROJEKT 6PROJEKT 7PROJEKT 8


  • 0

  • 0

Podsumowanie zimowego konkursu plastycznego

Ostatniego dnia kalendarzowej zimy podsumowany został szkolny konkurs plastyczny: „Zima wKOŁO”.  Wzięły w nim udział prace wykonane przez uczniów klas I – III na zajęciach „Orgiami z kółek”. Jury złożone z uczniów, rodziców i nauczycieli, mimo niełatwego zadania, wyłoniło laureatów, którym wręczono dyplomy oraz nagrody.

I miejsce – Żaneta z klasy  III b

II miejsce – Basia J. z klasy II a

III miejsce – Tea z klasy III b

 

Wyróżnienia otrzymali

Pola z klasy I a

Basia Ł. z klasy II a

Piotr z klasy II a

Bruno z klasy II a

Alex z klasy III a

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania uzdolnień.

 

 


  • 0

Konkurs matematyczny „1z10”

Z radością informujemy o wynikach konkursu matematycznego „1 z 10”, który miał miejsce w trakcie obchodów Dnia Liczby Pi. Konkurs był przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych. Spośród każdej dziesiątki uczestników wyłoniono trójkę finalistów i zwycięzców konkursu.

W kategorii klas trzecich: 

  • I miejsce – Julia z klasy 3A
  • II miejsce – Robert z klasy 3B
  • III miejsce – Maciej z klasy 3B

W kategorii klas 4 – 5:

  • I miejsce – Zofia M. z klasy 5
  • II miejsce – Olga z klasy 4A
  • III miejsce – Karol z klasy 5

W kategorii klas 6 – 1G:

  • I miejsce – Karolina z klasy 1G
  • II miejsce – Zofia z klasy 1G
  • III miejsce – Juliusz z klasy 1G

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 


  • 0

DZIEŃ LICZBY PI

Marek Malesa


  • 0

Wyniki konkursu matematycznego ALFIK

Z radością informujemy, że nasi uczniowie otrzymali świetne wyniki z Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Alfik”, który odbył się 23 listopada 2016 roku. Była to XXII edycja konkursu, w której wzięło udział ponad 68 tysięcy uczestników spośród 1508 szkół w Polsce.

Dyplomy za uzyskanie bardzo dobrych i dobrych wyników w konkursie otrzymują:

  • Martyna, Sara, Bartek, Bruno, Pola, Adela i Martyna z klasy 2A
  • Stefan i Wiktor z klasy 2B
  • Maks z klasy VI
  • Zosia z klasy I gimnazjum.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.


  • 0

Kartka Świąteczna – Konkurs!

Kartki Świąteczne

Wygrywają kartki:
1. miejsce – kartka nr 13;
2. miejsce – kartka nr 6;
3. miejsce – kartka nr 2.

Gratulacje dla wszystkich przygotowujących kartki z klasy 3B oraz podziękowania dla głosujących za oddane głosy.

 

Nasze Newsy

KLASA 5A I 7 w WFDiF

Who wants to be the winner?

„Nauczyciel na Medal”

Bierzemy udział w projektach:

Szkoła Prowadzona Przez: