Dzień Języków Obcych i różnych kultur

Dzień Języków Obcych i różnych kultur

Dnia 11 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Języków obcych i różnych kultur.
Wszystkie klasy losowały kraj, którego historię, tradycję, potrawy i język zgłębiały przez ostatnie dwa tygodnie. Efektem końcowym były prezentacje klas, piękne wystroje sal, pyszne dania i poszukiwanie odpowiedzi na pytania z quizu o dwunastu państwach.
Tegoroczne kraje miały związek z państwami, z których pochodzą nasi native speakerzy i z językami nauczanymi w naszej szkole przez nauczycieli języków obcych. Klasa 1 specjalizowała się w Austrii i kajzerkach, klasa 2 ogniście przedstawiła Hiszpanię, klasa 3 zauroczyła wszystkich pięknymi opowieściami o Sudanie, klasa 4a zabrała nas do Czech i poczęstowała knedlami, klasa 4b nęciła zapachem ryb z Portugalii, klasa 5a podróżowała do Australii i częstowała smakowitymi ciasteczkami, klasa 5b zabrała nas metrem do Francji i uraczyła croissantami, w klasie 6a zagościły wspaniałe smaki i potrawy prosto z Włoch, 6b poczęstowała nas filipińskimi smakołykami, w klasie 7 napiliśmy się angielskiej herbatki i zjedliśmy pyszny placek z jabłkami, w klasie 8 królował Grek Zorba, oliwki i pomarańcze, a klasa 3 gimnazjum zabrała nas na kontynent amerykański do Urugwaju i poczęstowała słynną yerba mate.
Wszyscy dobrze się bawili i pogłębiali swą wiedzę o krajach świata.
AP